Yağmur SonuMerhabalar arkadaşlar,

Özlediniz mi ? Ben de özledim valla yazı yazmayı, fakat aslına bakarsanız içimden hiç dalışı anlatmak gelmiyor. Havalardan mıdır nedir ? Havada aşk kokusu olduğundan mıdır nedir ? Bilemedim :)

Evet güneyden bahsedeyim size biraz. Uzun zamandır böyle bir tatil yapmamıştım sanırım. 8 günlük bir değişiklik oldu. Cumartesi günü yola çıktık İlkerle beraber bot gökovadaydı. Akşamüstüne doğru vardık. Güzel bir apart ayırmışlardı bize. Biraz denize girdik çıktık ve akşam yemeği.. Gökova çok güzel bir yer, bakir. Çok fazla insan yok. Foça gibi.. Hem o kadar asker de yok :)


Gittiğimizde Mihriban ve eşi Umut bizleri karşıladılar. Çok özlemişim Minikciği. Evleneli bir kaç ay oldu olmadı henüz ama evlilik yakışmış arkadaşıma.
Dalış konusuna gelince, gider gitmez botu suya attık. Malzemelerimizi yerleştirdik. Pazar sabah erkenden atladık bota. Dümdüz bir hava, deniz süt liman. Yaklaşık 1 saatlik bot yolculuğundan sonra ilk meramıza geldik. Yeni aldığımız elbiseleri giydik ve sudayız. Ben ayağıma karbon paletleri giydim. Su berrak, inanılmaz güzel bir görüş var. 20 metre dipteki balığı görebiliyorsun resmen. Ben ilk defa güney de daldım. Normalde foçada veya çandarlı benzeri yerlerde o kadar görüş olmadığı için buralar tehlikeli. Çünkü mesela foçada dibin göründüğü yer 13 metre, gökovada aynı dibin görüldüğü yer 20 metre. Görüş olduğundan derin olup olmadığını anlayamıyor insan.. Tabi bir nefeslenip inmeye başlayınca anlıyorsunuz kaç metre olduğunu :) dalışlara başladık 15 metre. 17 metre, 20 metre, 22 metre.. gün sonunda heralde 25-26 maksimum derinlik olmak üzere ortalama 20- 22 metrelerde dalış olmuştur. Bir çok balık vurduk.

Her gün dalış yaptık sadece 2 gün boş bıraktık kendimizi o günlerde de ata bindik, windsurf yaptık, gezdik.

Oradayken dalış ile ilgili en enteresan olaylardan birisi hayatımda gördüğüm en büyük balığı görüşümdü. Derin daldığımız için İlkerle yan yana inip çıkıyoruz sırayla. İlker dalarken ben üstten onu izliyorum ve tehlikeli bir durum olursa inebileyim diye teması kaybetmiyorum gözümle. Yine İlker dalarken artık hayal meyal görülebildiği bir derinlikte birden bire bir parlama oldu. O ne acaba diye bir kaç metre dibe sallanınca ne göreyim. 50 kilo civarında bir akya ilker'in üzerinden salına salına geçiyor. Balık dipte olduğu için benim yetişmem imkansız. İlker'in de üzerinden geçtiği için farketmedi. Böyle bir görüntü yok ama cidden. İlker yukarı çıktığında aşağıda hiç balık gördün mü diye sordum :) Yoo görmedim dedi. Ben olayı anlatınca o da kafayı yedi ve başladık orta suya inip çıkmaya. Öyle bir duygu ki hem heyecanlı, hem korku veriyor. Düşünsenize 50 kilo bir balık. Benim kadar :) bir anda karşına çıksa ne yaparsın. Sübanike allam dinimiz amin. :) Cidden korkutur.

Diğer bir enteresan olay da benim hayatımda vurduğum en büyük balığı vuruşumdu. 8 kiloluk bir züber. Bir yere geldik, sabahtan beri hiç balık vuramamışız. Tam botu bıraktık ve İlker bir eşkina vurdu. O sırada taş altında bir züber gördük. Onu da vurduk. Ben bakınırken derinde bir züberin daha taşa girdiğini gördüm. İlker'e söyledim indi baktı bulamadı. Sonra ben indim taş altlarına bakarken bir taşın altında iri bir göz gördüm. Aha dedim burada. Zıpkını yavaş yavaş taşın altına soktum ve atışı yaptım. Amanın o da ne ortalık savaş alanına döndü. Hayvan güm pat diye kendisini sağa sola vuruyor. Hemen İlker dalıp yakaladı balığı. Muhteşem bir görüntü :)

Çok güzel bir hafta geçirdik. Tatil için tekrar gitmeyi düşünüyorum çok güzel bir yer gökova. Huzurlu..


Yağmur sonu dedim başlığa, Yansımaların bir şarkısı bu.. Yağmur bitti benim hayatımda artık, biraz onu anımsatsın diye yazdım sanırım. Yıkanma ve arınma bitti. Şimdi artık toprağın ve doğanın o mis gibi kokusu var etrafta.
Yağmur sona erdi.. Çiçekler açıyor. Dedim ya havada aşk kokusu var. Çok güzel bir ilişkiye başladım. Herşey çok güzel gidiyor. Hava açtı, güneş çıktı. Pembe güller var heryerde..
Hayat gülümsüyor, ben de salak salak sırıtıyorum ona. Göz kırpıyor, bir öpücük konduruyorum yanağına..

Teşekkürler geldiğin için. :) Teşekkürler..
 • Digg
 • Del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Reddit
 • Twitter
 • RSS

2 Response to "Yağmur Sonu"

 1. ultrANIL07 Says:
  18 Temmuz 2008 12:49

  Yazılarınızı okurken gıpta etmekle birlikte huzurlu bir belgesel izliyormuşum hissine kapılıyorum. Yazmaya devam :)

 2. ๑ ★ prettyinpink ★ ๑ Says:
  8 Eylül 2009 01:37

  yağmur yine sona ersin..